ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту рішення Про  затвердження фінансового плану Комунального некомерційного підприємства «Цуманська районна лікарня»  на 2020 рік

Дата: 20.12.2019 04:33

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту рішення «Про затвердження місцевої Програми фінансової підтримки  Комунального некомерційного підприємства «Цуманська районна лікарня»  на 2020 рік»

1. Обгрунтування необхідності прийняття рішення

Комунальне некомерційне підприємство «Цуманська районна лікарня»  створене рішенням Ківерцівської районної ради шляхом перетворення лікувально-профілактичного закладу «Цуманська районна лікарня Ківерцівського району Волинської області» і є його правонаступником.

Недофінансування галузі охорони здоров’я не дозволяє в повному обсязі забезпечити видатки на утримання Підприємства, оновлення матеріально-технічної бази.  Підприємство потребує  додаткового фінансування за рахунок місцевих бюджетів та інших джерел, що можна вирішити через місцеву Програму фінансової підтримки, затверджену рішенням селищної ради.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою рішення є забезпечення :

- оплати комунальних послуг та енергоносіїв;

- придбання коагулометра, біохімічного аналізатора;

- придбання очисної установки стічних вод;

Все це створить належні умови для надання якісної, своєчасної кваліфікованої ургентної та планової стаціонарної медичної допомоги і спеціалізованої амбулаторно-поліклінічної медичної допомоги  Комунального некомерційного підприємства «Цуманська районна лікарня» .

Шляхами досягнення мети є:

-виділення коштів з місцевого бюджету;

-надання підприємством платних послуг;

- інші джерела фінансування, не заборонені законодавством України.

3. Правові аспекти

Це питання регулюється нормами Закону України  «Про місцеве  самоврядування в Україні» та  Бюджетним  кодексом України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього рішення потребуватиме коштів у сумі 945,46 тис. грн. з місцевого бюджету.

5. Позиція зацікавлених органів, установ, організацій

У вирішенні цього питання зацікавлені Комунальне некомерційне підприємство «Цуманська районна лікарня», Цуманська селищна рада. Їхня позиція полягає у тому, щоб рішення було прийняте.

6. Регіональний аспект

Проект рішення стосується  вирішення питання створення належних умов для забезпечення населення  доступною і якісною вторинною /спеціалізованою медичною допомогою.

7. Громадське обговорення

Проект рішення не потребує проведення громадського обговорення.

8. Прогноз результатів

Прийняте рішення створить умови для належного фінансування Підприємства у 2020 році та, відповідно, надання якісної вторинної  /спеціалізованої медичної допомоги населенню.

Економіст                                                                      О.В. Столярчук