Щодо попередження загибелі бджіл при застосуванні пестицидів та агрохімікатів на території Цуманської селищної ради

Дата: 12.03.2021 12:10

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

РІШЕННЯ                                        Проєкт

Щодо попередження загибелі бджіл при

застосуванні пестицидів та агрохімікатів на території

Цуманської селищної ради

Відповідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи клопотання Головного управління Держпродслужби у Волинській області від 12 лютого 2021 року №01.01-16/874,  селищна рада

ВИРІШИЛА

1.Суб’єктам господарської діяльності, членам особистих селянських господарств при застосуванні засобів захисту рослин (пестицидів, агрохімікатів) для обробітку сільськогосподарських угідь та в разі посіву протруєного пестицидами насіння дотримуватись наступних вимог:

- забезпечити безумовне дотримання Державних санітарних правил (ДСП 8.8.1.2.001-98) Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві;

- перевозити протруєне насіння до місця сівби тільки в мішках із щільної тканини або в автонавантажувачах сівалок;

- висівати в грунт протруєне пестицидами насіння спеціальною технікою (сівалками) при мінімальних висхідних повітряних потоках;

- письмово повідомляти адміністрацію територіальної громади або старосту села про дату, місце, метод і тривалість вказаних робіт, але не пізніше ніж за три доби до їх початку.

2. Старостам сіл протягом доби від надходження повідомлення інформувати населення та пасічників про дату, місце, метод і тривалість робіт із застосування засобів захисту рослин.

3. Пасічникам з метою попередження та уникнення отруєння бджіл пестицидами:

- проводити реєстрацію та паспортизацію пасік згідно з чинним законодавством;

- повідомляти адміністрацію селищної ради або старосту в разі перевезення (кочівлі) пасік;

- ізолювати бджіл у вуликах або вивезти пасіку в безпечне місце на визначений термін при отриманні повідомлення про запланований посів протруєним насінням або обробку сільськогосподарських культур засобами захисту рослин на відповідній території.

4. При виникненні підозри на загибель бджіл внаслідок порушення правил застосування засобів захисту рослин утворити тимчасову комісію за участі представника селищної ради, спеціалістів Держпродспоживслужби області, заявника та представника підприємства (члена особистого селянського господарства), що здійснювало обробіток, з метою організації роботи щодо здійснення обстеження пасіки, поля та відбору зразків для проведення подальших досліджень.

5. Старостам забезпечити ознайомлення із зазначеним рішенням пасічників, суб’єктів господарської діяльності, членів особистих селянських господарств, що здійснюють застосування засобів захисту рослин (пестицидів, агрохімікатів) для обробітку сільськогосподарських угідь та посів протруєного пестицидами насіння.

6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою (голова комісії – Януль Н.В.).

Селищний голова                                                   Анатолій ДОРОШУК

Арендарчук