Історія села Берестяне

Телефонний код

+380 3365 9-86-42

Географічні координати

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/55/WMA_button2b.png/17px-WMA_button2b.png50°57′40″ пн. ш.25°53′20″ сх. д.

Середня висота над рівнем моря

185 м

Історія

Берестя́не — село в Ківерцівському районі Волинської області. Населення становить 912 осіб, 306 дворів. Розташоване за 59.6 км від Луцька.

Археологічні знахідки підтверджують появу населення на території річки Стрипи в Х столітті.  Очевидно поселення заснували вихідці з Седлищ, які називали себе «берестяне», звідки пішла назва «Берестяне». Інша версія – берестянами називали жителів, які мешкали в берестовому лісі, бересті, де переважає береза.

В історичних джерелах Берестяне згадується в першій половині ХУІ ст. у зв’язку з передачею його в посаг княгині Катерині Вишневецькій. В 1555 році вона передає село князю Ходкевичу. В 1557 році - власність Олицького замку, в ХVІІст- Острозьких, які збудували церкву, а наприкінці ХІХ ст. - власність Радзивілів.

Неподалік від села розташований ландшафтний заказник «Кормин».

Перша згадка: у 1555 р. Миколай-Кшиштоф Радзивілл (Чорний) за 800 кіп литовських грошей купив село Берестяне (коло Олики) у Г. Ходкевича.