A A A K K K
для людей із порушенням зору
Цуманська громада
Волинська область, Луцький район

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ

Дата: 02.03.2021 08:18
Кількість переглядів: 3803

 

вул. Боричів Тік, 28, м. Київ, 04070, тел. +38 (044) 206-14-35, press@fssu.gov.ua

77% нещасних випадків на виробництві стаються в галузі охорони здоров’я

 

 Упродовж 2020 року Фондом соціального страхування України зареєстровано 6 646 нещасних випадків, які визнано пов’язаними з виробництвом. З них 3 054 випадки, або 46% – гостре професійне захворювання медичних і інших працівників на COVID-19. Водночас, за розрахунками фахівців Фонду, за умови завершення розслідувань усіх випадків інфікування, показник виробничих нещасних випадків у галузі охорони здоров’я сягнув би 77% за підсумками минулого року.

 Про це начальник управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Сергій Таровик повідомив під час селекторної наради із профільними фахівцями управлінь виконавчої дирекції Фонду в областях і місті Києві. Участь у нараді також взяли начальниця відділу організаційно-методичного забезпечення роботи страхових експертів Ірина Васинська та заступник начальника управління – начальник відділу організації профілактичних заходів та аналізу страхових випадків Сергій Акопян.

 «Зазвичай розслідування нещасних випадків відбувається оперативно, тож за підсумками року ми бачимо показову картину розподілу травматизму і гострих профзахворювань по галузях. Однак, у випадку гострих профзахворювань на COVID-19 розслідування не може бути завершено без матеріалів епідеміологічного розслідування МОЗ і діагнозу щодо гострого профзахворювання, який встановлюють лікар-інфекціоніст і лікар-профпатолог. На сьогодні 91% розслідувань не завершені саме через відсутність в матеріалах карти епідрозслідування (65%) чи діагнозу профхвороби (26%).  За нашими розрахунками, якби всі ці розслідування були завершені, за підсумками 2020 року галузь охорони здоров’я зайняла б у структурі нещасних випадків 77%», – говорить Сергій Таровик.

 З початку пандемії Фонд отримав 40 593 повідомлення про клінічно підтверджені випадки захворювання працівників закладів охорони здоров’я на COVID-19, з яких розслідування завершено по 15 936 випадках, 4 542 з яких визнано комісіями пов’язаними з виробництвом, у тому числі 118 – смертельні.

 За словами Сергія Таровика, робота страхових експертів з охорони праці Фонду сьогодні має максимальні навантаження, пов’язані із участю в проведенні розслідувань гострого професійного захворювання медиків, однак, попри це потребує посилення профілактичного напряму.

 «Розрахований відсоток кількості нещасних випадків у галузі охорони здоров’я дозволяє оцінити реальний масштаб проблеми з системою охорони праці в лікарнях та говорить про недостатність заходів із профілактики зараження. Навіть в умовах карантинних обмежень ми можемо надавати консультації та допомагати організувати безпечні умови праці медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я, у тому числі за допомогою телекомунікаційних засобів. Цю роботу потрібно посилити для збереження життя і здоров’я працівників», – зазначив Сергій Таровик.

 Начальниця відділу організаційно-методичного забезпечення роботи страхових експертів Ірина Васинська звернула увагу присутніх на проблемах ведення обліку нещасних випадків та надала відповідні рекомендації.

 Крім того, під час заходу було проаналізовано стан розслідувань у розрізі регіонів, надано відповіді на проблемні питання та доведено рекомендації щодо налагодження співпраці і прискорення проведення розслідувань.

Нагадаємо, зв'язок інфікування медика із виробництвом визначає комісія із розслідування, що створюється:

- закладом охорони здоров'я (у випадку смерті медика, якщо його посада і місце роботи включені до переліків відповідно до постанови КМУ № 1 від 05.01.2021; до складу комісії входять представники закладу охорони здоров’я);

- Держпраці (у випадку смерті медика, чия посада та/або місце роботи не включені до переліків; до складу включаються представники роботодавця, профспілки, закладу охорони здоров’я, ФССУ, Держпраці);

- або роботодавцем (у інших випадках; до складу включаються представники роботодавця, профспілки, закладу охорони здоров’я, ФССУ, Держпраці).

 

Заяву-розрахунок на виплату лікарняних і декретних роботодавці мають подати упродовж 5 робочих днів

 Під захистом Фонду соціального страхування України знаходиться понад 12 мільйонів працівників, фізичних осіб-підприємців, самозайнятих осіб, членів фермерських господарств та інших. Усі вони в разі настання страхового випадку мають право на матеріальне забезпечення, страхові виплати, а також медико-соціальні послуги за кошти Фонду. Зокрема, ФССУ компенсує для них втрачений заробіток за період лікування або відпустки по вагітності та пологах.

 Для отримання допомоги по тимчасовій втраті працездатності або по вагітності та пологах, працівник має передати лікарняний листок своєму роботодавцю. На підставі листка непрацездатності, відповідно до рішення Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства (рішення приймається упродовж 10 календарних днів), роботодавцем оформлюється та подається до Фонду заява-розрахунок на виплату матеріального забезпечення працівнику – на це відведено до 5 робочих днів.

 Саме від дати подання заяви-розрахунку роботодавцем залежить дата фінансування лікарняних і декретних виплат. Слідкувати за станом усіх виплат від ФССУ застраховані особи можуть у телеграм-каналі https://t.me/socialfund, де в оперативному режимі оновлюється інформація про здійснене фінансування за тегом #фінансування_оперативно.

 Після здійснення Фондом фінансування кошти надходять на рахунки роботодавців упродовж декількох банківських днів. Дізнатись, чи вже перераховано кошти роботодавцю, застраховані особи можуть з щоденної звітності Фонду про стан фінансування страхувальників у зазначеному телеграм-каналі за тегом #фінансування_страхувальників, інформація оновлюється у розрізі регіонів.

Фонд здійснює перерахування коштів для виплати допомог працівникам на рахунок страхувальника (роботодавця), який має здійснити виплату у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати, або одразу після отримання коштів від ФССУ.

 Строки подання заяви-розрахунку затверджено постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 12 «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів ФССУ». Граничні терміни встановлено правлінням Фонду з метою пришвидшити строки виплат допомог застрахованим особам та посилити їх соціальний захист.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь