Дата: 28.07.2021 08:57

Щороку світова спільнота 30 липня відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році. Торгівля людьми знаходиться серед найболючіших порушень прав людини, вона не визнає кордонів, чудово адаптована як до бідності, так і до розкоші і фактично виступає формою сучасного рабства. Відомо ще з уроків історії, що торгівля людьми виникла в античні часи і найбільшого розвитку набула в епоху рабовласництва. Є однією з найбільш актуальних проблем сьогодення, з якою ведеться багатовікова боротьба.

Всупереч поширеній думці основними видами торгівлі людьми є не лише викрадення людей та сексуальна експлуатація. Більшість постраждалих серед українців перебували в трудовій експлуатаці.

Щоб не втратити свободу і не втрапити до рук торговців «живим товаром», треба завжди бути обачним і дотримуватись кількох порад:

• нікому не довіряйте Ваш паспорт;
  • якщо маєте намір навчатись чи працювати за кордоном, потрібно підписати контракт (написаний зрозумілою для Вас мовою);
  • обов`язково залишити інформацію про своє перебування за кордоном родичам чи знайомим з адресою та контактами;
  • знати номери телефонів українських посольств та консульських представництв за кордоном.

Пам`ятайте: Ваша безпека – у Ваших руках!