Про звернення до Волинської обласної ради, Волинської обласної державної адміністрації, Луцької районної ради, Луцької районної державної адміністрації щодо недопущення припинення Державного підприємства «Цуманське лісове господарство»

Дата: 13.10.2021 10:42

ВОСЬМЕ  СКЛИКАННЯ

смт Цумань                                               №10/

Про звернення до Волинської обласної ради,

Волинської обласної державної адміністрації,

Луцької районної ради, Луцької районної державної адміністрації

щодо недопущення припинення Державного підприємства

«Цуманське лісове господарство»

Керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада

1. Схвалити звернення до Волинської обласної ради, Волинської обласної державної адміністрації, Луцької районної ради, Луцької районної державної адміністрації щодо недопущення припинення Державного підприємства «Цуманське лісове господарство» (додається).
  2. Направити звернення до Волинської обласної ради та Волинської обласної державної адміністрації.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на секретаря ради Януль Т.І.

Селищний голова                                                                               Анатолій ДОРОШУК

до рішення Цуманської селищної ради

№10/-- від --------------- року

Голові Волинської обласної ради

Григорію НЕДОПАДУ

Голові Волинської обласної державної адміністрації

Юрію ПОГУЛЯЙКУ

Голові Луцької районної ради

Олександру ОМЕЛЬЧУКУ

Голові Луцької районної державної адміністрації

Володимиру КЕЦУ

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Цуманської селищної ради восьмого скликання, вкрай стурбовані ситуацією, яка склалась із Державним підприємством «Цуманське лісове господарство» - підприємство з 06.10.2021р. в стані реорганізації шляхом приєднання до Державного підприємства «Ківерцівське лісове господарство».

Вважаємо, що припинення ДП «Цуманське ЛГ» потягне за собою негативні наслідки – як для працівників підприємства, так і для Цуманської селищної територіальної громади.

Станом на сьогоднішній день, у підприємстві працює 105 осіб – жителів селища Цумань та навколишніх сіл. Багато справжніх спеціалістів, професіоналів своєї справи, які присвятили роботі у підприємстві багато років, стануть безробітними та будуть вимушені шукати нове місце роботи, що є нелегким завданням в сьогоднішніх умовах. Окрім цього, для багатьох працюючих їх заробітна плата – єдине джерело наповнення до сімейного бюджету. Йдеться про забезпечення сімей необхідними засобами існування (харчування, лікування, освіта дітей тощо). Більше того, в умовах пандемії ситуація набуває дуже складний характер. Багато сімей можуть потрапити в скрутне  матеріальне становище, вихід з якого знайти вкрай важко.

Окрім цього, ДП «Цуманське ЛГ»  є одним із найбільших наповнювачів місцевого бюджету Цуманської селищної  територіальної громади. Для прикладу,  у 2021 році підприємством вже було сплачено  до місцевого бюджету близько 3,5 млн. грн.

Припинення діяльності підприємства, безсумнівно, негативно вплине на економічну ситуацію в громаді. Селищний бюджет недоотримає кошти, що могли б бути спрямовані на важливі для громади потреби: наприклад, поточні ремонти доріг, освітлення вулиць, роботи з благоустрою селища та сіл, утримання комунальних закладів та установ. І це далеко не вичерпний перелік.

Вважаємо, що Волинська обласна рада, Волинська обласна державна адміністрація не можуть залишитися осторонь, адже це проблема не лише одного підприємства чи громади – вона має значно більші масштаби!

Враховуючи наведене, звертаємося до Вас, щоб Ви посприяли у вирішенні описаної ситуації та розглянули можливість збереження ДП «Цуманське ЛГ»!

Сподіваємось на Ваше розуміння та якнайшвидше реагування!