Не курити!!! / NO SMOKING!!!

Дата: 05.07.2022 14:49

НОВІ НОРМИ БЕЗДИМНОГО ЗАКОНОДАВСТВА

?З 11 липня набувають чинності норми антитютюнового закону щодо захисту бездимного середовища.????

Про це повідомляє ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ».

Йдеться про ухвалений 16 грудня 2021-го Верховною Радою України Закон №1978–IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну».

Зокрема заборонено куріння, вживання та використання:

????пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння;

????трав’яних виробів для куріння;

????тютюнових виробів;

????кальянів;

????електронних сигарет.

Перелік місць, де заборонено куріння цих тютюнових та нікотинових виробів:

????у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;

????у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;

????у приміщеннях та на території навчальних закладів;

????у приміщеннях закладів ресторанного господарства;

????у приміщеннях об’єктів культурного призначення;

????у приміщеннях органів державної влади, інших державних установ, органів місцевого самоврядування;

????у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;

????у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;

????у приміщеннях гуртожитків;

????у приміщеннях аеропортів, крім спеціально відведених для цього місць;

????на дитячих майданчиках;

????на вокзалах та станціях;

????на зупинках громадського транспорту;

????у ліфтах і таксофонах;

????у місцях загального користування житлових будинків;

????у підземних переходах;

????у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, зокрема в таксі.

???????Куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено Законом передбачає накладення штрафу 51-170 грн.

???????У разі повторного протягом року порушення штраф становить 170–340 грн згідно зі ст. 175-1 КУпАП.

????За розміщення попільничок, кальяну чи куріння передбачено штраф:

??для суб'єктів господарювання (крім закладів ресторанного господарювання) - у розмірі 1000 грн, у разі повторного протягом року порушення - 10000 грн.

??для закладів ресторанного господарства - 3000 грн, у разі повторного протягом року порушення - 15000 грн.

ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ТА СВОЇХ РІДНИХ ВІД ПАСИВНОГО КУРІННЯ ТА ВТОРИННИХ АЕРОЗОЛІВ

Пояснення для некурців

Ми не завжди усвідомлюємо реальну загрозу для нашого здоров’я від пасивного куріння. Але пам’ятайте, що ваше право на бездимне середовище гарантовано Законом. Не дозволяйте себе обкурювати.

Що робити, якщо вас обкурюють?

• Ввічливо звернутися до курця з проханням припинити порушення, якщо безпекова ситуація дозволяє.
  • Звернутися до адміністрації закладу або установи з вимогою припинити порушення.
  • Звернутися до поліції за номером 102.
  • Скласти скаргу до Держпродспоживслужби на заклад, адміністрація якого створює умови для куріння або іншим чином порушує норми бездимного законодавства: https://consumer.dpss.gov.ua/e-form/

ЧОМУ ВАЖЛИВО ДОТРИМУВАТИСЯ НОРМ ЗАКОНУ?

Насамперед потрібно пам’ятати, що норми бездимного законодавства спрямовані на захист здоров’я українців — як некурців, так і курців. Здорове майбутнє, відбудова та розвиток України можливі, якщо її жителі будуть піклуватися про своє та здоров’я людей поруч. Дотримання громадянами законів є фундаментом для України як правової держави й надалі працювати задля здоров’я та добробуту українців.

Сподіваємось, що українці, які курять, поважають своїх близьких і цінують їхнє право на бездимне середовище, тож будуть дотримуватися норм бездимного законодавства.

Турбота про здоров'я — ваш вклад у перемогу України!!! ????????